یکی از شایع‌ترین اختلالات جنسی در آقایان زود انزالی است. مدت‌ زمان رسیدن به ارگاسم در مردان به‌طور طبیعی بین سه تا ده دقیقه است. حال اگر این زمان برای مدت طولانی کمتر از یک دقیقه باشد زود انزالی نامیده می شود. ولی لازم به ذکر است که هیچ چهارچوب زمانی دقیقی برای تعریف زود انزالی وجود ندارد. پس میتوان گفت انزالی که بر خلاف تمایل شخص و بدون کنترل او انجام می‌گیرد را انزال زودرس گویند. گاهی زود انزالی به حدی می‌رسد که در شروع رابطه، با معاشقه هم انزال صورت می گیرد. باید توجه داشت که ممکن است زود انزالی به دلیل خستگی، استرس، ناراحتی و سایر مشکلات روحی نیز به وجود آید. زود انزالی در آقایان علاوه اینکه باعث کاهش لذت از رابطه جنسی می شود بلکه باعث نارضایتی شریک جنسی و عدم رسیدن زن به اوج لذت جنسی می‌گردد.

علت بروز بیماری زود انزالی

سرطان مثانه

درمان بیماری زود انزالی

درمان زود انزالی از دو طریق دارویی و غیر دارویی امکان‌پذیر است. درمان دارویی همان گونه که در سرفصل تشخیص اشاره شد، بستگی به علت ایجاد کننده‌ ی عارضه دارد. پس ممکن است طیف گسترده‌ای از دارو‌ها و روش‌های درمانی برای برطرف کردن مشکلات روانی و افسردگی تا بیماری‌های جسمی و هورمونی را شامل گردد.

در صورتی که مشکل جسمانی و روانی خاصی وجود نداشته باشد بیمار به پزشک زوج درمان برای مشاوره و درمان ارجاع داده خواهد شد. دکتر زوج درمان یا سکس تراپ با گفت‌وگو، روش‌هایی را به زوج آموزش می‌دهد که تا حد زیادی می‌تواند به رفع مشکل زود انزالی کمک کند. اما درصورتی‌که شرایط زودانزالی حاد نباشد، برای رفع این مشکل روش‌هایی مانند استفاده از کرم ها و اسپری های تاخیری، استفاده از کاندوم، استفاده از تکنیک فشار بر سر آلت، افزایش دفعات نزدیکی و غیره توصیه می‌گردد.